Vinný lístek

Šumivá vína – sekty

0,75 l Bohemia Sekt demi sec
Bohemia Sekt demi sec je šumivé víno harmonické, jemně nasládlé chuti a svěží, středně plné květnaté vůně. Cuvée je sestavováno podle originální receptury z vysoce kvalitních bílých vín nejlepších odrůd.
240,- Kč
0,75 l Bohemia Sekt Rosé demi sec
Víno lososově růžové barvy se svěží jemnou květnatou vůní a sametově jemnou, polosuchou chutí. Cuvée je složeno z pečlivě vybíraných odrůd bílých i modrých hroznů, které předurčují výjimečný charakter a vysokou kvalitu.
250,- Kč
0,75 l Bohemia Sekt nealkoholický
Zcela v souladu se sloganem značky „Užívej si častěji“ spatřil světlo světa Bohemia Sekt, který byl vytvořen šetrným odalkoholizovaním vybraných vín, vyznačuje se svěží jasně zlatavou barvou, harmonickou květnatou vůní a lehkou lahodnou chutí.
210,- Kč

Šumivá vína - prémiová

0,75l Bohemia Sekt Prestige Demi Sec
Bohemia Sekt Prestige demi sec je špičkové šumivé víno vyrobené tradiční metodou kvašením v lahvi. Vyniká dlouhotrvajícím perlením, příjemnou zelenkavě-zlatavou barvou a bohatou chutí s dlouho doznívající perzistencí. Kombinace Rýnského a Vlašského Ryzlinku dodává svým charakterem a kyselinkou sektu svěžest a hladkost. Rulandské bílé pak svou jedinečnou vůní dokresluje jeho charakter.
320,- Kč
0,75 l Chateau Radyně extra brut
Château  Radyně extra brut vyniká  brilantní chutí. Receptura  směsi  Ryzlinku vlašského a Veltlínského zeleného  z prosluněných Pálavských vrchů  vytváří cuvée s vyšším obsahem příjemných kyselin. Šumivý koncert vzniká díky kvašení tradiční metodou v láhvi. Château Radyně Vás získá delikátní vyváženou chutí s typickým naleželým buketem a bohatým obsahem extraktivních látek.
320,- Kč

Zahraniční šumivá vína

Champagne

0,75 l Alfred Gratien Brut
K výrobě proslulých sektů z francouzské oblasti Champagne se využívají především odrůdy Chardonnay, Pinot noir a Pinot meunier. V nabízeném sortimentu dominuje delikátní intenzivní vůně červených hroznů a čerstvých ořechů spolu se svěží chutí ovoce. Slámově žlutá barva, která dává vyniknout bublinkám, dokresluje výjimečné vlastnosti těchto vín.
1.500,- Kč

Prosecco

0,75 l Mionetto Prosecco D.O.C. brut
Šumivé víno, které vyniká směsí různorodých vůní a aromat, od květin a ovoce až po med, květy akácie a meruňky. Jemné a suché díky velmi výrazné kyselince. Ideální pro každou denní dobu, vynikající svěží víno, lehké a všestranné.
290,- Kč

Bílá vína

Odrůdová  jakostní vína

Chateau Bzenec

0,75 l Chardonnay
Suché. Víno světle žluté barvy se zelenkavými odstíny, odrůdově typické vůně s nádechem tropického ovoce. Chuť tohoto vína je sametově hladká a harmonická.
190,- Kč
0,75 l Ryzlink rýnský
Suché. Víno zlatavě žluté barvy a svěží vůně s tóny polních květů a citrusů. V chuti příjemně svěží s pikantní kyselinkou, v závěru s tóny připomínajícími růžový grep.
190,- Kč
0,75 l Muškát moravský
Suché. Nižší, zlatavá barva se zelenkavými odlesky a střední viskozitou. Vůně je intenzivní a bohatá s tóny přezrálého exotického ovoce a citrusových plodů, karamelizovaných jablíček a květin.
190,- Kč

 

 

Přívlastková vína

Chateau Bzenec

0,75 l Ryzlink rýnský terroir pozdní sběr
Suché. Tento výjimečný Ryzlink rýnský je vyšší zlatavě žluté barvy s jemnými zelenkavými reflexy a krásnou viskozitou. Vůně je bohatá, typická pro vína vyrobená z dobře vyzrálých hroznů. Najít můžeme tóny broskví, meruněk, v pozadí medové a lehce minerální tóny. Chuť je pevná, strukturovaná, ovocného charakteru s dlouhým šťavnatým závěrem.
330,- Kč
0,75 l Hibernal terroir pozdní sběr
Polosuché. Zlatavě žlutá barva s vyšší viskozitou. Bohatá vůně slabší intenzity v níž najdeme tóny zeleného jablka, kdoulí, meruněk a drobného zahradního ovoce. Chuť je šťavnatá, hladká s krásně vyváženým zbytkovým cukrem a pěknou kyselinkou s delším, osvěžujícím závěrem.
330,- Kč

Vinařství Pavlov

0,75 l Rulandské šedé pozdní sběr
Polosuché. Barva vína je sytě zlatá se zelenkavými odlesky.
Vůně evokuje sladké citrusové plody a ananas, v pozadí s lehce medovými a typicky chlebnatými podtóny.  Chuť je široká a komplexní, s tóny ovoce a medu, s dlouhým a svěžím závěrem.
320,- Kč
0,75 l Sauvignon pozdní sběr
Polosuché. Nižší, jiskrně žlutá barva, aroma připomínající broskvový kompot, přezrálý angrešt a akátový med. Chuť je svěží, jemně kořenitá s patrnou stopou minerality se středně dlouhým závěrem.
300,- Kč
0,75 l Pálava pozdní sběr
Polosuché. Tato Pálava zaujme vyšší zlatou barvou, jemně kořenitou vůní s ovocnými tóny připomínající ananas a pěknou, kulatou a čistou chutí s kořenitým charakterem.  Doporučuje se podávat k pikantním úpravám vepřového masa, asijské kuchyni či nepříliš sladkým dezertům.
350,- Kč
0,20 l Ryzlink vlašský slámové víno
Sladké. Jiskrná barva ušlechtilého zlata s vyšší viskozitou. Vůně je intenzivnější a bohatá, připomínající med, oříšky či marmeládu z broskví a kdoulí. Chuť je plná s příjemnou kyselinkou a patrným zbytkovým cukrem.
480,- Kč

Růžová vína

Odrůdová jakostní vína

Chateau Bzenec

0,75 l Rosé
Suché. Lahodně svěží víno. Lehce růžová barva vína vznikla velmi krátkou macerací modrých hroznů. Vůně vína je příjemně osvěžující s tóny lesních plodů a sušených bylin.
190,- Kč

Červená vína

Odrůdová jakostní vína

Chateau Bzenec

0,75 l Rulandské modré
Suché. Překvapivě vyšší rubínová barva, elegantní aroma lesního ovoce a pečených švestek. Chuť je měkká, ovocitá s harmonickým závěrem. Výborně se hodí k jemným úpravám zvěřiny, jehněčího či skopového a k pečeným tmavým masům.
190,- Kč

Přívlastková vína – červená

Víno Mikulov Sommelier Club

0,75 l Rulandské modré  barrique
Suché. Krásná rubínová barva se světlým meniskem. Elegantní vůně s tóny lesního ovoce, hořké čokolády , v pozadí jemný nádech  kouře a  vanilky.  Chuť je šťavnatá, středně plná s příjemnou tříslovinkou a delší perzistencí s patrnou stopou divokého koření.
300,- Kč

Habánské sklepy

0,75 l Cabernet Sauvignon pozdní sběr
Suché, Rubínově fialková barva, bohatá, typicky odrůdová vůně připomínající černý rybíz, koření, tabákový list a nezralé makovice. Chuť je ovocitá, měkká, s příjemnou dochutí.Doporučuje se ke steakům, hovězímu masu či tvrdým sýrům.
320,- Kč
0,75 l Zweigeltrebe pozdní sběr
Suché. Granátová barva, jemně kořenitá ovocná vůně s tóny třešní. Chuť je měkká, sametově hebká s poměrně dlouhým závěrem.
320,- Kč

facebook    facebook    wifi-free    Smart Network    Zážitky Třešť

webmaster CORA 2015 - 2018, www.cora.cz
navigovat na začátek

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.